הדרך שלי: להיפתח לחיים

 

מגיל צעיר יחסית, כיוונתי את חיי לכיוון מסלול טיפולי. נולדתי בצרפת לפני 42 שנים, בהיותי בת 13 עליתי לארץ עם משפחתי. כאן למדתי, התגייסתי ונישאתי. עברנו כזוג נשוי לדרום אפריקה ושם למדתי באוניברסיטה ספרות צרפתית ופסיכולוגיה. כשחזרתי לארץ, הייתי כבר אימא לשני בנים ובהריון עם שלישי. האמת היא שמהרגע שנולד בני הראשון, התעורר בי צורך עמוק לקבל הדרכה והכוונה כדי לחוש ביטחון באימהות שלי. קיבלתי אותה במכון אדלר במסלול המקצועי ל"הנחיית קבוצות הורים". בסיום המסלול למרות חוסר הביטחון האדיר שהיה בי, קפצתי למים והתחלתי להנחות הורים. מתוך העבודה בשטח, מצאתי לנכון לקבל כלים נוספים ונרשמתי למסלול "אימון אישי" במכון אדלר.

 

 

למרות הידע החשוב הרב והנפלא הקיים בתחום, ברמה האישית, התקשיתי כאימא לארבעה ליישם את המושגים הנלמדים: "אהבה ללא תנאי", "הקשבה", "הכלה", "כבוד הדדי".  המצב הזה הציף אצלי תחושות קשות אשר היו רשומות בי מילדותי. חשתי כישלון כאימא וכאשת מקצוע ושנאתי את עצמי על זה. הרגשתי חוסר אונים כי לא ראיתי למצב הזה שום מוצא. יתרה על כך, הזיכרון שלי מאותה תקופה הוא בעיקר תחושת מצוקה מתמשכת. "מה יש לי?", "משהו לא בסדר אתי?", היו שאלות שפקדו אותי בתדירות גבוהה. לכאורה חיי האישיים והמקצועיים היו מספקים, ועדיין שכנה בתוכי תחושה עמוקה של תסכול ואפילו דיכאון. היה לי ברור, שעלי להמשיך ולהתפתח ולמצוא את הדרך להביא מזור לכאב הבלתי פוסק הזה שישים קץ להרגשה ש"אני לא מספיק טובה".  מתוך הקושי הרגשי העצום , אשר השתדלתי להסתיר, פניתי לטיפול פסיכולוגי ובו נחשפתי לראשונה לספר "לאהוב את מה שיש" של ביירון קייטי. ולימים אני מבינה שזאת הייתה התחלה של דרך חדשה.

 

בתחנות מסע ההתפתחות האישית שלי הוכשרתי "כמאפשרת" על פי שיטתה של ביירון קייטי, עברתי הכשרה כ"מנחה" בשיטת ה"וויס דיאלוג". במשך שנתיים הייתי תלמידה בקורס "מגירות", בימים אלה אני מתחילה את שנתי הרביעית כתלמידת "ימימה". המסע שלי, כך אני מקווה ימשיך ויתפתח, במשך כל חיי.

 

האסימונים התחילו ליפול כשהבנתי שכל עוד לא אסכים לגלות ולקבל את הילדה שבי, היא תמשיך להפעיל ולהשפיע. העבודה הפנימית שעשיתי עם עצמי וממשיכה לעשות הכוללת בתוכה בין השאר התקרבות לילדה שהייתי ולילדות שעברתי, היא עבורי תהליך חשוב ועמוק לפעמים קל יותר ולפעמים קשה וכואב, אך בזכותו אני מרוויחה כל פעם את עצמי ואת החופש לבחור בחיים. את התהליך הזה מלווה הספר שלי "שלום ילדה".

 

 

 

איך ניתן להיפתח לחיים?